Kraków: szpitalom brakuje pieniędzy na leczenie

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 03 września 2015 08:57

Krakowskim szpitalom skończyły się pieniądze m.in. na przeszczepy serca, nerek, wątroby, operacje wad wrodzonych u niemowląt, kardiologiczne zabiegi interwencyjne u dzieci.

Kraków: szpitalom brakuje pieniędzy na leczenie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podkreślają dyrektorzy placówek, bardziej opłacalne jest utrzymywanie pustostanów niż prowadzenie ośrodka - informuje Gazeta Krakowska.

Ogromny problem ma Specjalistyczny Szpital im. Jana Pawła II w Krakowie, który już teraz ma 30 mln zł nadwykonań za obecny rok. Szpital Uniwersytecki do lipca miał  nadwykonania za 26 mln zł.

Dyrektorzy szpitali są zdania, że winna tej sytuacji jest nieadekwatna do wydawanych sum wycena świadczeń z NFZ. Tymczasem Aleksandra Kwiecień z Małopolskiego NFZ wyjaśnia, że na wysokość umowy ma wpływ przede wszystkim to, jakim budżetem dysponuje każdy oddział Funduszu.

Olbrzymi problem stanowi też pozyskanie pieniędzy na procedury wysokospecjalistyczne - czyli te opłacane przez Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał środki na zabiegi wykonywane przez pierwsze trzy kwartały 2015 roku. A co z ostatnimi miesiącami? - pyta Gazeta Krakowska.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze