Kraków: szpitale psychiatryczne na sprzedaż

Autor: PAP, JJ/Rynek Zdrowia • • 20 maja 2009 11:49

Władze województwa małopolskiego chcą sprzedać zabytkowy Szpital Specjalistyczny im. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie. Jak wynika z planu

Rok temu, z audytu wykonanego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego wynikało, że bardziej opłacalne jest postawienie nowego szpitala psychiatrycznego niż wykonanie trudnego i kosztownego remontu stuletnich budynków przy ul. Babińskiego.

- Na razie poszukujemy terenu, który mógłby być miejscem budowy nowego szpitala - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Zdobysław Milewski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. - Szukamy gruntu pod nowy szpital w gminach graniczących z miastem,gdzie możemy liczyć na bardziej atrakcyjne ceny niż w samym Krakowie. O sprzedaży szpitala Babińskiego na razie nie ma mowy. Dopóki, nie zostanie wybudowana nowa placówka, chorzy, którzy korzystają tam z pomocy, nadal będą z niej korzystać. Plan, o którym mówimy, zakłada działania w tym zakresie w trakcie najbliższych trzech lat. Na jego realizację zostały przewidziane pieniądze w budżecie województw.

Pod młotek może trafić również zespół pałacowo-dworski w Bulowicach, użytkowany przez Wojewódzki Szpital Psychiatryczny, w którym obecnie znajduje się oddział terapii uzależnień od alkoholu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum