×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kraków: szpitale mogą stracić 14 mln zł na leczenie dzieci

Autor: onet.pl/Rynek Zdrowia09 marca 2017 20:43Aktualizacja: 09 marca 2017 20:46

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji zaproponowała nowe wyceny za procedury pediatryczne. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy oraz Szpital Uniwersytecki w Krakowie szacują, że - jeśli wyceny wejdą w życie - łącznie mogą stracić ponad 14 milionów złotych - informuje serwis onet.pl.

Kraków: szpitale mogą stracić 14 mln zł na leczenie dzieci
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W praktyce może to oznaczać, że szpitale nie będą mogły zapewnić małym pacjentom odpowiedniego leczenia, które często ratuje życie.

Największe proponowane obniżki miałyby objąć głównie procedury neonatologiczne, kardiologiczne i kardiochirurgiczne.

- Wprowadzenie zmian proponowanych przez AOTMiT oznaczałoby dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie drastyczne pogorszenie sytuacji finansowej łącznie o około 7,2 mln zł rocznie - mówi dr hab. Maciej Kowalczyk, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Dodaje: - Obniżenie wycen leczenia noworodków i niemowląt szczególnie odbiłoby się na możliwościach diagnostycznych i terapeutycznych oddziału intensywnej terapii i patologii noworodka, a także chirurgii, kardiologii i kardiochirurgii.

- Większość dzieci, które trafia na te oddziały, jest w stanie zagrożenia życia. Są to m.in. wcześniaki, dzieci z wrodzonymi wadami narządów wewnętrznych, chorobami genetycznymi, a także wczesnodziecięcymi nowotworami. Nie możemy odmówić im pomocy. Jakiekolwiek redukcje wycen neonatologicznych będą więc prowadziły do pogłębienia zadłużenia szpitala - zaznacza dyrektor.

Więcej: krakow.onet.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze