Kraków: szpital im. Babińskiego stał się oficjalnie jednostką kliniczną

Autor: Rynek Zdrowia • • 24 lipca 2018 14:10

Szpital im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie zmienił nazwę ze specjalistycznego na kliniczny. Oficjalna i pełna nazwa brzmi teraz: Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie.

Fot. archiwum

Jak informuje w komunikacie szpital, 28 maja br. Sejmik Województwa Małopolskiego, jako organ tworzący, przychylił się do wniosku lecznicy i podjął decyzję o zmianie nazwy jednostki. Następnie 27 czerwca uchwała sejmiku się uprawomocniła, a po dokonaniu stosownych zmian wpisów do KRS i rejestrze placówek medycznych szpital mógł oficjalnie zmienić nazwę.

Rzecznik prasowy zaznacza, że zmiana "sankcjonuje" rozwijane od kilku lat badania naukowe, współpracę z krakowskimi uczelniami czy podnoszenie kwalifikacji personelu szpitala poprzez zdobywanie przez nich stopni naukowych.

W końcu 2017 r. szpital podpisał porozumienie o współpracy z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Na jej mocy studenci Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu będą mogli odbywać zajęcia kliniczne i praktyki na oddziałach szpitala oraz korzystać z aparatury szpitalnej. W roku akademickim 2018/2019 będzie to 120 osób, w kolejnych latach jeszcze więcej, w tym studenci zagraniczni. Wcześniej z zasobów i doświadczenia szpitala korzystali studenci pielęgniarstwa i socjologii oraz prawa i nauk politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także pedagogiki specjalnej i arteterapii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum