Kraków: szpital Rydygiera wejdzie na giełdę?

Autor: dziennikpolski24.pl/Rynek Zdrowia • • 13 lutego 2014 10:44

Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o. trafi prawdopodobnie w przyszłym roku na giełdę. Chce w ten sposób pozyskać pieniądze na zakup nowoczesnych urządzeń i remont sal chorych.

Wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak ocenia, że przekształcenie szpitala okazało się strzałem w dziesiątkę. Jednak, aby placówka osiągnęła europejski poziom, trzeba jeszcze sporo w nią zainwestować. A ponieważ na zwiększenie finansowania z NFZ nie ma co liczyć, pieniędzy trzeba szukać gdzie indziej - informuje Dziennik Polski.

W pierwszym etapie planowane jest przekształcenie w spółkę akcyjną. Obecnie nikt nie zna jeszcze daty, kiedy spółka mogłaby wejść na giełdę, ani jaką kontrolę nad nią miałyby władze województwa. Otwarte pozostaje też pytanie, czy akcje będą dostępne tylko dla inwestorów instytucjonalnych, czy może każdy będzie mógł zostać akcjonariuszem.

Załoga podchodzi do tych planów z dystansem. Jadwiga Gniady-Jastrzębska, przewodnicząca Związku Zawodowego Lekarzy w lecznicy, przypomina, że szpital jest miejscem do leczenia ludzi zgodnie z najnowocześniejszymi standardami, a nie przedsiębiorstwem do zarabiana pieniędzy. Dodaje, że od siedmiu lat ani lekarze, ani pielęgniarki nie otrzymali żadnej podwyżki.

Więcej: www. dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum