Kraków: szpital Babińskiego na sprzedaż?

Autor: Polska/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2009 12:03

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Babińskiego w Krakowie i lokatorzy budynków mieszkalnych stojących na terenie szpitalnym obawiają się, że Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego chce sprzedać szpital - informuje dziennik Polska.

- Chodzi jedynie o przekształcenie laboratorium i przekazanie jego zadań innej jednostce, a nie sprzedaż całego szpitala - podkreśla Wojciech Kozak, członek zarządu województwa.

Protestujący podczas piątkowego (3 lipca) posiedzenia sejmiku wojewódzkiego nie ufają jednak zarządowi.

- Boimy się, że decyzja o sprzedaży zostanie podjęta bez nas - mówi Izabela Krzywoń, pracownik "Babińskiego", której rodzina od trzech pokoleń mieszka na terenie kompleksu szpitalnego.

Został on już wyceniony, 300 lokatorów ma więc obawy, że kolejnym krokiem będzie jego sprzedaż. Problem polega na tym, że 10 budynków mieszkalnych nie da się wydzielić z terenu szpitala - sprzeciwia się temu konserwator zabytków, bo kompleks ma wartość historyczną.

- Ponad 50 hektarów wyceniono na 59,5 mln zł, podczas gdy może być on wart nawet ponad 400 mln zł - mówi Izabela Krzywoń.

- Wyceny dokonała firma zewnętrzna, która wygrała przetarg. Ale nie znaczy to, że taka byłaby cena ostateczna. Poza tym nie było żadnego oficjalnego komunikatu o sprzedaży - ripostuje Kozak.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum