Kraków: spółka Ujastek to teraz Neomedic

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 29 lipca 2014 20:08

Spółka UJASTEK, należąca do Innova Capital, zmienia nazwę na NEOMEDIC. Jest to kolejny etap realizacji pierwotnej strategii Spółki mający na celu - jak podano w komunikacie - systematyzację struktury podmiotów w Grupie.

NEOMEDIC w swoim portfelu posiada największą w Polsce sieć szpitali  o profilu położniczo-ginekologicznym zlokalizowanych w południowej Polsce (Kraków, Nowy Sącz, Chorzów) oraz specjalistyczne centra medyczne. W ramach NEOMEDIC funkcjonują: UJASTEK w Krakowie, SIMiN w Chorzowie oraz MEDIKOR w Nowym Sączu.
 
- Proces rebrandingu jest elementem założeń dotyczących rozwoju naszej Spółki w branży usług medycznych. Zmiany dotyczą brandu nazwy spółki parasolowej zarządzającej podmiotami Grupy. Doceniamy wartość i znajomość marek lokalnych wśród pacjentów. Ich nazewnictwo nie ulegnie zmianie - mówi Roman Wylezol, Prezes Zarządu NEOMEDIC Sp. z o.o.
 
Jak podano w informacji prasowej, placówki grupy NEOMEDIC wyróżniają: silne zaplecze technologiczno-kompetencyjne oraz specjalistyczne usługi z zakresu ginekologii, położnictwa, neonatologii i intensywnej terapii noworodka. Szpital UJASTEK w Krakowie, jako jedyny prywatny szpital w południowej Polsce, oferuje wysokospecjalistyczną opiekę neonatologiczną z III, najwyższym stopniem referencyjności. Jest on wiodącym ośrodkiem w Małopolsce z zapleczem intensywnej terapii noworodka.

Neonatologia stanowi istotny element założeń strategii rozwoju NEOMEDIC. W oparciu o dotychczasowe doświadczenie i ścisłą współpracę z cenionymi w środowisku medycznymi ekspertami z obszaru neonatologii oraz położnictwa i ginekologii NEOMEDIC podejmuje działania zmierzające do zapewnienia dostępu do świadczeń z zakresu neonatologii we wszystkich szpitalach sieci - poinformowano w komunikacie.

- Obecnie przygotowujemy się do otwarcia nowoczesnego szpitala położniczo-ginekologicznego w Nowym Sączu. Otwarcie tej placówki zaplanowane jest na jesień bieżącego roku. Natomiast jeszcze w sierpniu, w Krakowie, otworzymy komercyjny oddział Estetyki i Chirurgii Jednego Dnia - przekazał Roman Wylezol.

Zdecydowana większość usług w centrach medycznych zarządzanych przez NEOMEDIC realizowana jest w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. 

NEOMEDIC jest jedną ze spółek portfelowych Innova Capital, należącego do czołówki środkowoeuropejskich funduszy private equity, inwestujących w segmencie średnich przedsiębiorstw. W 2012 r. fundusz zainwestował w krakowski Szpital Położniczo-Ginekologiczny UJASTEK rozpoczynając w ten sposób budowę grupy medycznej skoncentrowanej na opiece zdrowotnej dla matki i dziecka.
 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum