×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kraków: rekordowe zadłużenie szpitala

Autor: Polska Times, RG/Rynek Zdrowia15 marca 2012 13:31Aktualizacja: 15 marca 2012 13:34

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, z budżetem ponad 78 mln zł, ma około 40 mln zł długu. Z tego ponad 20 mln zł to tzw. zobowiązania wymagalne - termin ich płatności już minął.

Kraków: rekordowe zadłużenie szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Ponad 5 mln zł szpital zalega dostawcom leków i materiałów medycznych, a 7,5 mln zł firmom prywatnym za remonty i transport. Ponadto placówka nie rozliczyła się z zakładem energetycznym i MPC, w sumie dług za media wynosi ponad 1 mln zł. Na wpłatę ponad 4 mln zł czekają także firmy, które wyposażyły szpital w sprzęt medyczny - informuje Polska The Times.

Radni Krakowa są zaniepokojeni polityką finansową dyrekcji szpitala. Chcą dokładnie przejrzeć się problemom szpitala i żądają od dyrekcji konkretnych propozycji, które by zmniejszyły dług. Urząd miasta, który jest organem założycielskim lecznicy, zapowiada cięcia w wynagrodzeniach personelu i zmniejszenie zatrudnienia.

- Aktualnie realizowany jest program restrukturyzacyjny przyjęty przez dyrektora szpitala w sierpniu 2011 roku. Zakłada zbilansowanie kosztów i przychodów z tytułu prowadzonej działalności leczniczej poprzez m.in. redukcję wynagrodzeń i zatrudnienia personelu medycznego, zmniejszenie kosztów związanych z wykonywaniem dyżurów lekarskich i pielęgniarskich, wprowadzenie limitów na leki, wykonywanie usług komercyjnych, negocjowanie cen sprzedaży energii elektrycznej i innych mediów - przekazała portalowi rynekzdrowia.pl Joanna Dubiel z biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze