Kraków: prywatny szpital chce na giełdę

Autor: Puls Biznesu/Rynek Zdrowia • • 14 września 2009 12:46

Na medycynie można dzisiaj nieźle zarobić - przekonują przedstawiciele krakowskiej firmy Scanmed. Niedawno otworzyli szpital, teraz chcą wejść na giełdę.

W szpitalu docelowo ma być 150 łóżek i cztery sale operacyjne. Placówka może przyjąć kilkudziesięciu pacjentów. Pierwsi już wyszli ze szpitala. Obecnie szpital przyjmuje tylko prywatnych pacjentów.

- Liczymy jednak na kontrakty z NFZ już od 2010 r. Mamy nadzieję, że się uda, a NFZ doceni naszą unikatową inwestycję. Mamy już duże doświadczenie ze współpracy z funduszem w innych placówkach medycznych Scanmedu - mówi w rozmowie z Pulsem Biznesu Elżbieta Ptak, wiceprezes Scanmedu ds. medycznych.

Budowa i wyposażenie szpitala w najnowocześniejszy sprzęt pochłonęły już około 70 mln zł. Spółka liczy, że uda jej się uzyskać z giełdy pieniądze na dalszy rozwój. Trwają prace nad prospektem emisyjnym. Debiut w pierwszym lub drugim kwartale 2010 r.

Właścicielem Scanmedu jest spółka NFI Progress. Grupa Scanmed ma dziewięć placówek medycznych i 109 poradni specjalistycznych. Część świadczy usługi na zasadzie kontraktów z NFZ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum