Kraków: prokuratora zbada zakup leków dla szpitala im. Rydygiera

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2011 16:05

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie zakupu leków, który w 2010 roku przed przekształceniem placówki w spółkę zlecił Krzysztof Kłos, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera w Krakowie.

Kraków: prokuratora zbada zakup leków dla szpitala im. Rydygiera
Jak informuje Bogusława Marcinkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie, prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie działania na szkodę szpitala im. Rydygiera w Krakowie poprzez zakup nadmiernej ilości leków.

- Sprawa dotyczy zakupu leków, którego dokonał ówczesny dyrektor lecznicy, w okresie przekształcania szpitala z publicznego w spółkę. Wcześniejsze zakupy leków opiewały na kwotę około 2 mln zł. Zakup leków, który jest przedmiotem postępowania, kosztował 4,7 mln zł. Przeszły one na rzecz niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Bogusława Marcinkowska.

W początkowej fazie postępowania prokuratura pozyskała i zapoznaje się z dokumentami, przesłuchiwani są świadkowie.

We wrześniu 2010 roku Krzysztof Kłos, obecnie prezes Szpitaal Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o., w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl przyznał, że rzeczywiście zrobił większe zapasy leków i wyrobów medycznych jeszcze w publicznym szpitalu, które 1 lipca przejęła spółka wraz z rozpoczęciem działalności.

- Było to działanie konieczne, by zapewnić pacjentom zabezpieczenie w leki, szczególnie onkologiczne. W niestabilnym okresie zwykle zwiększa się ilość zapasów. Dodatkowo ilość zapasów w tym roku musiała być większa, ponieważ zwiększyła się w placówce liczba pacjentów w programach onkologicznych - tłumaczył nam Krzysztof Kłos.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum