Kraków: prof. Fyderek wygrał konkurs na dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 września 2017 16:57

Prof. Krzysztof Fyderek jest kandydatem na dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - poinformował w środę (27 września) rzecznik UJ Adrian Ochalik.

Kraków: prof. Fyderek wygrał konkurs na dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do konkursu na to stanowisko przystąpiło sześć osób. Wszystkie złożyły kompletne dokumenty i spełniły warunki formalne przewidziane m.in. w ustawie o działalności leczniczej.

W środę odbyło się posiedzenie komisji konkursowej. Jako kandydata na stanowisko dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego wskazała ona prof. Fyderka, który jest w tym szpitalu kierownikiem Oddziału Pediatrii i Gastroenterologii.

Kandydaci zostaną na piśmie poinformowani o wynikach postępowania i mają 14 dni na złożenie ewentualnych odwołań.

Dotychczasowy dyrektor szpitala dr. hab. Maciej Kowalczyk w czerwcu, gdy upłynęła jego trzecia kadencja, ogłosił, że nie będzie się ubiegał o kolejną.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu jest jedną z najważniejszych placówek tego typu w Polsce. Służy chorym z Małopolski i województw sąsiednich, od noworodków do 18. roku życia. Szpital ma obecnie 24 oddziały. Rocznie leczonych jest tam ponad 200 tys. dzieci, z czego ok. 33 tys. jest hospitalizowanych. Lekarze wykonują w placówce co roku ok. 7 tys. operacji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze