AK, Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia | 17-01-2011 13:39

Kraków: poradnia kardiologiczna dostanie większy kontrakt

Z powodu niestarannie przygotowanej dokumentacji przy składaniu ofert Krakowski Szpital Specjalistyczny im Jana Pawła II dostał bardzo niski kontrakt na usługi w poradni kardiologicznej. NFZ obiecuje jednak, że zwiększy pulę środków dla tej placówki.

– Szpital Jana Pawła II otrzymał mniejszy kontrakt, ponieważ placówka w rankingu oceniającym oferty uplasowała się na odległym miejscu, m.in. ze względu na brak wykazania w ofercie sprzętu diagnostycznego niezbędnego w przypadku poradni kardiologicznej – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Jolanta Pulchna, rzecznik prasowy Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Jednak, jak podaje Gazeta Krakowska, sytuacja w poradni kardiologicznej jest niepokojąca. Chorzy wiedzą, że poradnia ma niewielkie środki na świadczenia i próbują natychmiast zarejestrować się do kardiologa.

– Stawianie w tej sytuacji zarzutów pod adresem NFZ jest niesłuszne, ponieważ każda placówka ubiegająca się o publiczne pieniądze jest zobowiązana przedstawić ofertę rzetelnie odzwierciedlającą posiadane zaplecze i możliwość zapewnienia kompleksowych świadczeń.  Taki wynik – będący odpowiedzią na ofertę – sprawił, że kontrakt dla szpitala na poradnię kardiologiczna był mniejszy od ubiegłorocznego – wyjaśnia rzecznik Małopolskiego OW NFZ.

Poradnia, jak zapewnia Jolanta Pulchna, dostanie jednak niebawem dodatkowe pieniądze.

– Ponieważ mamy świadomość roli, jaką poradnia kardiologiczna tego szpitala pełni dla regionu, zobowiązaliśmy się do zwiększenia kontraktu. Pacjenci mogą być spokojni – zaznacza Jolanta Pulchna.