Kraków: ponad 1,5 tys. podpisów pod petycją ws. likwidacji oddziału alergicznego

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2019 08:55

Ponad 1,5 tysiąca osób z całego regionu złożyło swoje podpisy pod internetową i papierową petycją w sprawie likwidacji Oddziału Klinicznego Alergii i Immunologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Kraków: ponad 1,5 tys. podpisów pod petycją ws. likwidacji oddziału alergicznego
Dyrekcja Szpitala zapewnia, że chorzy nadal będą leczeni przez specjalistów, których dobrze znają i będą mogli liczyć na taki sam zakres terapii. Fot. Fotolia

Pacjenci leczeni w placówce, która obecnie działa przy ul. Skawińskiej, obawiają się, że po przeprowadzce lecznicy do nowej siedziby w Prokocimiu zabraknie w niej miejsca dla specjalistów. Z relacji części personelu pracującego dotychczasowej lokalizacji oddziału mimo zbliżającego się terminu przenosin do Prokocimia (ma to nastąpić w listopadzie), ciągle nie znają oni szczegółów zmian czekających ich klinikę - podaje Dziennik Polski.

Jak przekonuje Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego o zmianach organizacyjnych informował swoich pracowników już pół roku temu. Po przeprowadzce do nowej siedziby w Prokocimiu klinika alergii i immunologii zostanie podzielona na dwie części. Powstanie oddział pulmonologii i alergologii oraz reumatologii i immunologii - pacjenci nie mają odczuć tej zmiany.

Jak tłumaczy szef szpitala, nowy podział jest podyktowany aktualną wiedzą medyczną. Specjalistom od alergii ze względu na charakter schorzeń, które leczą, bliżej bowiem do fachowców od chorób płuc, a immunologom do reumatologów. Dyrekcja zapewnia też, że chorzy nadal będą leczeni przez specjalistów, których dobrze znają i będą mogli liczyć na taki sam zakres terapii.

Więcej: dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum