Kraków: nowym dyrektorem szpitala uniwersyteckiego został...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 lutego 2019 12:35

Komisja powołana do przeprowadzenia postępowania konkursowego wybrała Marcina Jędrychowskiego na stanowisko dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Nominację tę musi zatwierdzić jeszcze prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki.

 Kraków: nowym dyrektorem szpitala uniwersyteckiego został...
Nominację tę musi zatwierdzić jeszcze prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki. Fot. Archiwum

Jak informuje szpital, kandydaci złożyli kompletne aplikacje oraz spełnili warunki formalne przewidziane w ustawie z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej. W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego, komisja na posiedzeniu 6 lutego wybrała kandydata na stanowisko dyrektora SU w osobie Marcina Jędrychowskiego. Nominację tę musi zatwierdzić jeszcze prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki.

Jednostka przypomina, że kandydaci ubiegający się o stanowisko dyrektora szpitala powinni spełniać szereg wymagań określonych w ustawie o działalności leczniczej. Musieli m.in. posiadać wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków kierownika podmiotu leczniczego oraz co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej 3-letni staż pracy.

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie udzielane są ambulatoryjne i stacjonarne wysokospecjalistyczne świadczenia w zakresie opieki zdrowotnej, w ramach specjalności reprezentowanych przez oddziały kliniczne, zakłady i poradnie. Łącznie Szpital obejmuje aktualnie 30 oddziałów klinicznych z łączną liczbą blisko 1600 łóżek dla pacjentów oraz 10 zakładów diagnostyki i 76 poradni.

Obecnie trwa budowa nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego, która powstaje na 15-hektarowej działce w Krakowie-Prokocimiu. Olbrzymi kompleks trzynastu budynków zlokalizowanych w obrębie ulic Jakubowskiego i Kostaneckiego, będzie gotowy w kwietniu tego roku. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci 12 miesięcy później. W nowej siedzibie szpitala znajdą się 24 sale operacyjne, szpitalny oddział ratunkowy, ponad 30 przychodni, część administracyjna, a także zaplecze dydaktyczne dla studentów UJ Collegium Medicum.

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum