Kraków: nowi szefowie klinik w Instytucie Onkologii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 września 2020 16:16

W drodze konkursu krakowski Instytut Onkologii wyłonił nowych kierowników sześciu jednostek, w tym czterech klinik. Część z tych osób pracowała wcześniej w instytucie, jednak odeszła z placówki w geście protestu wobec polityki poprzedniego dyrektora.

Kraków: nowi szefowie klinik w Instytucie Onkologii
Wszyscy nowi kierownicy zaczną pracę od 1 października Fot. Archiwum

Wciąż nie ma konkursowego rozstrzygnięcia na kierowników dwóch jednostek - Kliniki Onkologicznej i Oddziału Chemioterapii Dziennej.

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa krakowskiego Instytutu Onkologii Maja Marklowska-Tomar, wszyscy nowi kierownicy zaczną pracę od 1 października.

Kierownikiem Kliniki Chirurgii Onkologicznej został prof. Stanisław Kłęk, Kliniki Urologii Onkologicznej - prof. Andrzej Stelmach, Kliniki Ginekologii Onkologicznej - prof. Paweł Blecharz, Kliniki Radioterapii - dr hab. n. med. Małgorzata Klimek, Zakładu Radioterapii - dr n. med. Elżbieta Pluta, Bloku Operacyjnego - dr n. med. Janusz Jaszczyński.

Od maja pełniącym obowiązki dyrektora Instytutu Onkologii w Krakowie jest prof. Krzysztof Składowski, konsultant krajowy w dziedzinie radioterapii onkologicznej, a także dyrektor Instytutu Onkologii w Gliwicach. Profesor został powołany do kierowania krakowską jednostką na miejsce odwołanego przez ministra zdrowia dra Konrada Dziobka. Według doniesień medialnych, powodem takiej decyzji szefa resortu zdrowia miał być najprawdopodobniej konflikt między dyrektorem a pracownikami. Media informowały o coraz trudniejszej sytuacji tej placówki, o zwolnieniach i o lekarzach rezygnujących z pracy.

Prof. Składowski zapewnił, że jego nadrzędnym celem jest odzyskanie zaufania pacjentów i pracowników Instytutu, poprawa jego kondycji finansowej, odbudowa i właściwe wykorzystanie potencjału oraz odzyskanie przez placówkę dobrego imienia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum