×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kraków: nocna opieka stomatologiczna możliwa, ale daleko

Autor: Nasze Miasto/Rynek Zdrowia09 grudnia 2019 17:04

Mieszkańcy Krakowa od ponad dwóch lat są pozbawieni doraźnej opieki stomatologów. Od grudnia tego roku krakowianie z bólem zęba mogą się zgłosić do przychodni oddalonej 50 km od stolicy Małopolski.

Kraków: nocna opieka stomatologiczna możliwa, ale daleko
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ostatnią przychodnią, która do czerwca 2017 r. świadczyła w Krakowie nocną i świąteczną pomoc stomatologiczną była przychodnia Stomedyk. Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia kilkakrotnie próbował podpisać umowę na nocną i świąteczną pomoc stomatologiczną ze świadczeniodawcą z Krakowa. Niestety chętnych na te usługi nie było.

Dopiero w listopadzie br. płatnikowi udało się podpisać kontrakt z przychodnią stomatologiczną. Jedyna oferta, która wpłynęła do NFZ została złożona przez Centrum Medyczne WIK Siepraw, którego lekarz nocą i w święta przyjmuje chorych we wsi Trzebunia (powiat myślenicki), oddalonej od Krakowa o blisko 50 km. Umowa ma obowiązywać do czerwca 2023 r.

Trzebuńskiemu gabinetowi powierzono to zadanie w ramach konkursu ogłoszonego pod koniec października po tym, jak z doraźnego leczenia zębów Małopolan zrezygnowało Mościckie Centrum Medyczne, działające w Tarnowie.

NFZ chcąc zachęcić świadczeniodawców próbuje podnosić stawki. W 2018 r. kwotę wypłacaną przychodni za jeden doraźny, 12-godzinny dyżur podniósł z 600 zł do 800 zł. Teraz dołożył kolejne 100 zł. Jak wyjaśnia przedstawiciel MOW NFZ, to najwyższa stawka jaką zaproponował oddział wojewódzki Funduszu.

Więcej: krakow.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze