×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kraków: nie ma pieniędzy na dostosowanie klinik do wymagań unijnych?

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia17 listopada 2015 09:39

Trzem oddziałom Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II grozi zamknięcie, jeśli urząd marszałkowski szybko nie znajdzie pieniędzy na ich remont. Sale chorych muszą zostać dostosowane do unijnych przepisów do 2017 r.

Kraków: nie ma pieniędzy na dostosowanie klinik do wymagań unijnych?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje Gazeta Krakowska, władze szpitala im. Jana Pawła II mają już projekt przebudowy i dokumentację pozwalającą rozpocząć pracę. Brakuje tylko pieniędzy.

Niepewny los dotyczy oddziału klinicznego chirurgii klatki piersiowej i chirurgii onkologicznej oraz oddziału klinicznego choroby wieńcowej i niewydolności serca. Zlikwidowany może zostać także oddział wirusowego zapalenia wątroby i hepatologii.

Budynki, w których znajdują się oddziały, wymagają pilnego remontu. Sale są ciasne i przepełnione. Jest problem z dostępnością do toalet. Potrzebne jest również stworzenie izolatek.

Tymczasem z Małopolskiego Planu Inwestycyjnego na lata 2015-2023 wynika, że urząd marszałkowski nie zamierza przeznaczyć pieniędzy na szpital Jana Pawła II do 2023 r. Na remont oddziałów potrzeba 40 mln zł. Szpital liczy na 30 mln zł od władz województwa. Zabiega o te pieniądze od kilkunastu miesięcy.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze