Kraków: mimo wypowiedzeń ordynatorów, szpital Babińskiego funkcjonuje normalnie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 września 2020 20:55

Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie funkcjonuje normalnie, mimo wypowiedzeń złożonych w sierpniu przez wszystkich 28 ordynatorów oddziałów - wynika z nieoficjalnych źródeł. Ordynatorzy zrezygnowali z funkcji, ale nie z pracy w roli lekarzy.

Kraków:  mimo wypowiedzeń ordynatorów, szpital Babińskiego funkcjonuje normalnie
Ordynatorzy złożyli wypowiedzenia w geście solidarności z dyrektorem placówki Stanisławem Kracikiem. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Czas wypowiedzeń ordynatorów to trzy miesiące, czyli trwa on do końca listopada.

Ordynatorzy złożyli wypowiedzenia w geście solidarności z dyrektorem placówki Stanisławem Kracikiem. Była to ich odpowiedź na nieoficjalne informacje o tym, że zarząd województwa małopolskiego planuje odwołać Kracika z funkcji dyrektora. Za obecnym dyrektorem stanęły także wszystkie cztery związki zawodowe w szpitalu. Wśród kandydatów na nowego dyrektora wymieniało się m.in. odwołanego ze stanowiska wojewody Piotra Ćwika.

70-letni Kracik ma pełnić funkcję przynajmniej do końca roku. Po spotkaniu z nim marszałek Witold Kozłowski (PiS) poinformował w mediach społecznościowych: "Kierując się przede wszystkim dobrem pacjentów oraz zagwarantowaniem stabilnego funkcjonowania szpitala przyjęliśmy harmonogram realizacji zadań do końca bieżącego roku, czyli do zakończenia realizacji kluczowych projektów zarówno medycznych, jak również tych związanych z modernizacją obiektów szpitalnych".

Według ustaleń PAP szpital pracuje jak wcześniej, choć w ocenie niektórych "pracuje się może gorzej", ale to z powodu świadomości ostatniej sytuacji oraz perspektywy możliwych zmian. Zdaniem pracowników obecny dyrektor uczynił placówkę najlepszym szpitalem psychiatrycznym w kraju.

Stanisław Kracik jest dyrektorem szpitala im. J. Babińskiego od 2012 r. Poprzedni konkurs wygrał w ub. r. Samorządowiec związany z Platformą Obywatelską był m.in. wojewodą Małopolski w latach 2009-2011 i burmistrzem Niepołomic w latach 1999-2009. Jest prezesem Polskiego Czerwonego Krzyża.

Do lipca tego roku Kracik kierował Małopolskimi Parkami Przemysłowymi, spółką województwa małopolskiego, której bieżącym zadaniem jest rewitalizacja terenów i obiektów Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego. Od 30 lipca spółką zarządza Michał Tochowicz, który wcześniej był asystentem wicemarszałka Łukasza Smółki (PiS).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum