Kraków: lekarze wrócili do kraju, co ich do tego skłoniło?

www.pulshr.pl Autor: PTWP - PulsHR • Źródło: portalsamorzadowy.pl/Rynek Zdrowia   • 23 lipca 2019 20:38

Nowoczesny sprzęt, atrakcyjne wynagrodzenie i prowadzone badania naukowe - to czynniki, które sprawiają, że polscy lekarze mogą wracać z emigracji, są tego przykłady. Polskich lekarzy przebywających na emigracji udało się przyciągnąć należącemu do Grupy Neo Hospital Szpitalowi na Klinach w Krakowie.

Kraków: lekarze wrócili do kraju, co ich do tego skłoniło?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zespół Szpitala na Klinach w Krakowie tworzy blisko 140 osób, w tym 85 lekarzy. Znaczna część z nich to osoby, które zdecydowały się po latach pracy w USA, Niemczech czy innych europejskich ośrodkach wrócić do Polski.

Czym skusił ich szpital?

Lekarze zdecydowali się wrócić do Polski m.in. z powodu dostępnego w szpitalu nowoczesnego sprzętu, m.in. robota chirurgicznego da Vinci. Dzięki da Vinci zabiegi chirurgiczne są skuteczniejsze, mniej inwazyjne i bardziej zestandaryzowane. Robot wspiera pracę chirurgów – rozszerza zasięg oraz precyzję ludzkich dłoni i wzroku.

Już od sierpnia w krakowskim Szpitalu na Klinach rusza program szkoleniowy dla lekarzy w zakresie zabiegów wykonywanych z zastosowaniem systemu wsparcia chirurgicznego da Vinci. Dostępne są już kursy dla specjalistów z zakresie ginekologii oraz chirurgii ogólnej. Kierownikiem szkoleń jest prof. dr hab. n. med. Tomasz Rogula (Associate Professor of Surgery Case Western Reserve University School of Medicine Cleveland USA). Szpital zapowiada również uruchomienie kursów dla urologów jeszcze w IV kwartale 2019.

Więcej czytaj w Portalu pulsHR.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum