Kraków: kto zostanie dyrektorem Szpitala Uniwersyteckiego?

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 08 stycznia 2019 13:53

Do 18 stycznia trwa nabór w konkursie na stanowisko dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego, którego właścicielem jest Uniwersytet Jagielloński. Kandydaci muszą mieć wyższe wykształcenie, kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu oraz własną wizję kierowania lecznicą.

Kraków: kto zostanie dyrektorem Szpitala Uniwersyteckiego?
Nowy dyrektor zostanie wyłoniony w drodze konkursu Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Do tej pory tą największą publiczną lecznicą w Polsce zarządzał Marcin Jędrychowski, który pełnił obowiązki dyrektora po odwołaniu ze stanowiska Barbary Bulanowskiej w marcu ub.r. - informuje Gazeta Krakowska.

Była dyrektor SU ostatecznie pożegnała się z pracą w lecznicy pod koniec roku, ponieważ wcześniej przebywała na zwolnieniu lekarskim. Dopiero wówczas mogły ruszyć przygotowania do wyłonienia jej następcy.

Decyzja o tym, kto będzie kierował szpitalem, zapadnie na początku lutego. Zwycięzca konkursu zostanie powołany na okres sześciu lat. W tym czasie będzie musiał poradzić sobie z problemem wielomilionowego zadłużenia, a także zorganizować przeprowadzkę placówki do nowo budowanego kompleksu medycznego. Pierwsi pacjenci mają trafić do nowej siedziby na przełomie 2019 i 2020 r.

Więcej: gazetakrakowska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum