Kraków: koronawirus u trzech pracowników, szpital zamknął dwa oddziały

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2020 17:44

W niedzielę (22 marca) Szpital Uniwersytecki w Krakowie zamieścił na swojej stronie internetowej komunikat, w którym powiadamia o zamknięciu dwóch oddziałów klinicznych placówki w związku z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 u trzech pracowników.

Fot. Szpital Uniwersytecki w Krakowie (zdjęcie ilustracyjne)

"Informujemy, że w związku z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 u trzech pracowników Oddziału Klinicznego Reumatologii i Immunologii - od dnia 22.03 zostały zamknięte dwa znajdujące się przy ul. Jakubowskiego dwa oddziały Szpitala Uniwersyteckiego: Oddział Kliniczny Reumatologii i Immunologii oraz sąsiadujący z nim Oddział Kliniczny Gastrologii i Hepatologii” - czytamy w komunikacie.

Placówka zawiadamia, że zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie, wprowadzone zostały odpowiednie procedury dotyczące izolacji, jak również zabezpieczenia ciągłości pracy oddziałów i opieki nad chorymi. Przebywający na oddziałach pacjenci oraz personel medyczny i niemedyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Wszystkie osoby przebywające w kwarantannie zostaną poddane testom na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Zgodnie z ustaleniami źródłem zarażenia wirusem był jeden z pracowników, który poza miejscem pracy mógł mieć kontakt z osobą chorą. Jednocześnie szpital informuje, że do czasu zakończenia kwarantanny zostają wstrzymane wszystkie przyjęcia na powyższe oddziały.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum