Kraków: kontrakt na radioterapię będzie możliwy?

Autor: LJ, RR, dziennikpolski24.pl/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2014 17:49

Nowo otwarte Centrum Radioterapii działające przy krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera nie ma podpisanego kontraktu z NFZ.

Otwarte 11 grudnia ub.r. Centrum z trzema akceleratorami do napromieniania planowało przyjmować chorych na raka już pięć dni później. Jednak podpisanie umowy z NFZ opóźnia się.

Jak wyjaśnia rzecznik Funduszu, Andrzej Troszyński, placówka zainaugurowała działalność 11 grudnia.

Tłumaczy: - Jest to termin podwójnie niefortunny. Zwykle o tej porze dobiegają przecież końca negocjacje dotyczące wysokości kontraktów. A w 2013 roku, jak powszechnie wiadomo, OW NFZ przeprowadzały aneksowanie do już zawartych umów. Obiektywnie więc inauguracja działalności nowej placówki została wybrana w najgorszym z możliwych terminów.

Jednocześnie rzecznik Centrali NFZ dodaje, że po opublikowaniu ostatniego - kryterialnego zarządzenia przez szefa NFZ w ciągu najbliższych tygodni, nic nie będzie stało na przeszkodzie, by dyrektor małopolskiego oddziału Funduszu rozważył zakontraktowanie świadczeń również z CR w Krakowie.

Obecnie, pomimo braku kontraktu właściciel Centrum, tj. spółka RTCP, należąca do grupy Amethyst Medical Center, zdecydowała się przyjmować chorych.

Więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum