Kraków: konkurs na nowego dyrektora szpitala dziecięcego

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 18 lipca 2017 09:06

17 lipca br.  władze Collegium Medicum UJ ogłosiły konkurs na nowego dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Chętni mają czas na zgłoszenie swoich kandydatur do końca sierpnia.

Kraków: konkurs na nowego dyrektora szpitala dziecięcego
Fot. archiwum

Dotychczasowy dyrektor uniwersyteckiej placówki Maciej Kowalczyk przechodzi na emeryturę. Wybór nowego szefa placówki nastąpi pod koniec września.

Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego, do którego należy placówka, wyjaśniają, że szpital jest zadłużony na ponad 100 mln zł. Wszystko dlatego, że wykonuje najtrudniejsze i słabo opłacane zabiegi. Placówka jest też w trakcie dużej modernizacji, która może potrwać jeszcze kilka lat.

Funkcję dyrektora 72-letni doc. Kowalczyk pełnił przez 17 lat. W tym czasie udało mu się m.in. pozyskać rządową dotację na gruntowną przebudowę szpitala. Pierwszy etap modernizacji, który pochłonął blisko 140 mln zł, został zakończony na początku roku.

W szpitalu trwają też remonty kolejnych trzech budynków, gdzie mieszczą się oddziały neurologii czy pulmonologii. Zajmie się nim nowy dyrektor, który będzie też musiał kontynuować starania o kolejne dotacje z państwowej kasy. Mają one posłużyć do budowy nowego pawilonu, gdzie swoje miejsce znajdzie m.in. oddział perinatologii, umożliwiający przeprowadzenia operacji jeszcze w łonie matki.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum