Kraków: gdzie powstanie nowy szpital?

Autor: Polska Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 09 czerwca 2009 11:48

Jak już pisaliśmy, władze Krakowa chcą przenieść Szpitala Specjalistycznego im. dr. J. Babińskiego w Krakowie w inne miejsce. Jedna z propozycji zakłada, że nowy budynek szpitala powstanie na sąsiedniej działce.

Samorząd Województwa Małopolskiego chce sprzedać budynki, w których mieści się obecnie szpital i jednocześnie wybudować nowy budynek dla szpitala. Jedną z propozycji lokalizacji jest teren w sąsiedztwie obecnego szpitala, na działce przy ul. Czerwone Maki.

Zdaniem władz samorządowych, budowa nowej placówki będzie kosztowała mniej niż remont starych, zabytkowych budynków i jest ratunkiem dla rozwoju zadłużonej lecznicy.

- Zyskają na tym przede wszystkim chorzy, którzy dzisiaj przebywają w skandalicznych warunkach. Dostaną w zamian nowe sale i wyposażenie – przekonuje wicemarszałek województwa Wojciech Kozak.

Pracownicy placówki domagają się konkretnych planów.

Wstępne opracowania zakładają, że nowy szpital będzie mniejszy niż obecny, znajdzie się w nim miejsce dla niespełna 600 pacjentów, gdy w obecnym szpitalu jest ich ponad 800. Za to w całym województwie liczba łóżek dla chorych psychicznie wzrośnie z obecnych blisko 1,6 tys. do ponad 2,7 tysięcy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum