Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia | 17-02-2015 20:01

Kraków: dziewięcioro kandydatów na dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego

Piątek (13 lutego) był ostatnim terminem zgłaszania kandydatur na stanowisko dyrektora SPOZ Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, w miejsce odwołanego w grudniu dr. hab. Andrzeja Kuliga.

Oficjalnych informacji co prawda nie ma, ale w internecie, który nie lubi pustki, krążą już rożne informacje o tym, kto zostanie nowym dyrektorem.

Na profilu facebookowym "Dobre imię dyrektora Kuliga", stronie na której gromadzą się sympatycy odwołanego poprzedniego szefa poinformowano: "Wiemy już, kto będzie nowym dyrektorem Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma to być (...) Barbara Bulanowska, na razie wciąż szefowa małopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia"

Prowadzący stronę podają też listę potencjalnych kontrkandydatów Bulanowskiej. Jest na niej prof. Andrzej Matyja, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej, dr Stefan Bednarz, wicedyrektor szpitala, Paweł Łach - kierownik szpitalnego działu analiz. Jedynym potwierdzającym informacje o zgłoszeniu swojej kandydatury na dyrektora jest prof. Matyja.

Uniwersytet Jagielloński potwierdza, że wpłynęło dziewięć zgłoszeń, ale nie może podać do publicznej wiadomości listy kandydatów. Jak informuje Adrian Ochalik, rzecznik UJ, będzie ona znana 4 marca, gdy zbierze się komisja i otworzy koperty z nazwiskami

Więcej: www.gazetakrakowska.pl