Kraków: dyrektor szpitala została ukarana za szczerość?

Autor: Gazeta Wyborcza Kraków/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2011 15:08

Marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, po tym, jak poznał bolączki Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, udzielił upomnienia dyrektor tej placówki, Annie Prokop-Staszeckiej. Wcześniej marszałek sam poprosił dyrekcję lecznicy o listę problemów.

Kraków: dyrektor szpitala została ukarana za szczerość?

Jak podaje Gazeta Wyborcza Kraków dyrektor opisała marszałkowi listownie "największe bolączki" placówki. Wśród nich znalazły się zarzuty dotyczące kolesiostwa przy zatrudnianiu pracowników w ubiegłych latach, ochrony nieefektywnych pracowników przez związki zawodowe oraz drastycznego zaniżania kontraktów dla szpitala na 2011 rok przez NFZ.  

List kończy konkluzja: "Jeśli mamy w Małopolsce prowadzić skuteczne działania na rzecz ochrony zdrowia, musimy wyłączyć z rozważań układy polityczne, chore prawo i ludzi, którzy za jego pomocą załatwiają partykularne interesy, a włączyć etykę i zdrowy rozsądek".

Apel się chyba nie spodobał, bo reakcją na list było wezwanie dyrektor na dywanik. Rozmowa zakończyła się jej ukaraniem.

Zarówno Anna Prokop-Staszecka, jak i rzeczniczka marszałka województwa, Magdalena Koboz, nie chciały wypowiadać się w tej kwestii. Rzecznik Koboz w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl, powoływała się na ochronę danych osobowych i wynikających ze stosunku pracy. 

Więcej: http://krakow.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum