Kraków: doby w hotelu i szpitalu to chybione porównanie?

Autor: Gazeta Krakowska, KR/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2010 11:00

Koszt doby w szpitalu dorównuje cenie hotelowego pobytu w wysokim standardzie. Jednak wydatki są zupełnie inne.

W takim łóżko przyjemnie byłoby dochodzić do zdrowia...

Jak podaje Gazeta Krakowska, koszt doby w skromnych warunkach (kilkuosobowa sala, telewizor na monety, sprana pościel) na oddziale ortopedycznym w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego wynosi 350 zł, ginekologiczno-położniczym – 300 zł, na oddziale chirurgicznym w ZOZ MSWiA – ponad 336 zł. Dla porównania doba w komfortowym pokoju w Sheratonie kosztuje 332 zł.

Leszek Gora, rzecznik Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego porównanie doby szpitalnej z hotelową uważa za chybione.

– Szpital to nie hotel, gdzie w nocy wystarczy jedna osoba na recepcji. Koszt doby w szpitalu wiąże się m.in. z całodobową gotowością personelu medycznego, całodobowym korzystaniem z mediów, kilkakrotnym sprzątaniem w ciągu dnia, a jeśli zajdzie taka potrzeba z kilkakrotną wymianą pościeli – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Gora.

Jak podkreśla koszt doby szpitalnej zależy też od specyfiki oddziału.

– Im wyższe kwalifikacje personelu, tym wyższa kwota jego wynagrodzeń. Na cenę wpływ mają również powierzchnia oddziału i liczba łóżek. Wiąże się to m.in. z ilością powierzchni do sprzątania czy zużyciem mediów – wyjaśnia rzecznik.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum