Kraków: chcą udostępnić "Zielony Dół" kilku podmiotom

Autor: LJ/ Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2013 11:10

Wojewoda małopolski, Jerzy Miller, o miesiąc przedłużył spółce non profit Laboratorium Cogito najem obiektów, w których prowadzony jest Ośrodek Recepcyjno - Szkoleniowy "Zielony Dół", zajmujący się organizowaniem szkoleń, kateringów i konferencji.

Kraków: chcą udostępnić "Zielony Dół" kilku podmiotom
W ośrodku pracuje ponad 20 osób chorych psychicznie: cierpiących na schizofrenię i po psychozach. Jest to dla nich element terapii i powrotu do zdrowia psychicznego - chodzi o stworzenie takich warunków chorym ludziom, aby nie musieli zamykać się w domach i aby nie izolowali się od otoczenia.

Jak wyjaśnia rzecznik Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Monika Frenkiel, umowa z Laboratorium Cogito była zawarta na czas określony - trzy lata - i wygasła z dniem 16 maja 2013 roku: - Laboratorium Cogito poprosiło o możliwość funkcjonowania w "Zielonym Dole" do końca września, co pozwoli im na wywiązanie się z wcześniejszych zobowiązań, a pan wojewoda wyraził na to zgodę.

Dodaje, że wojewoda ceni sobie społeczny aspekt działalności Laboratorium Cogito i jest dalej otwarty na tego rodzaju działalność z wykorzystaniem ośrodka Zielony Dół:

- Jednak jest mnóstwo organizacji i instytucji zajmujących się pomocą osobom potrzebującym i chcemy mieć pewność, że Zielony Dół zostanie wykorzystany na ten cel jak najlepiej. Dlatego otwieramy się na wszelkie propozycje i pomysły dotyczące takiej działalności w Zielonym Dole. Wszyscy, którzy takie pomysły na działalność mają mogą zgłaszać się do urzędu, a my postaramy się wybrać ofertę jak najlepszą.

- Oczywiście w tym "konkursie ofert" może brać udział także Laboratorium Cogito. Nie wykluczamy, że udostępnimy "Zielony Dół" kilku podmiotom, na pewno jednak nie chodzi nam o komercyjne zagospodarowanie tego terenu - dodaje rzecznik Urzędu.

W Krakowie ośrodki zatrudniające chorych psychicznie powstały dzięki działalności psychiatry Andrzeja Cechnickiego, założyciela Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum