Kraków: centrum św. Damiana nie wznowi działalności

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2013 14:09

Centrum Medyczne Świętego Damiana na razie nie wznowi pracy. Kierownictwo placówki informuje NFZ, że nie znalazło budynku na nową siedzibę.

Od tygodnia jest zamknięty budynek, w którym mieściła się placówka medyczna. Pacjenci nie wiedzieli, czy mają szukać innego lekarza i poradni, czy czekać na ponowne otwarcie centrum. Nie mogli też uzyskać swojej dokumentacji medycznej. W najgorszej sytuacji znaleźli się ci, którzy byli w trakcie leczenia. 

Jolanta Pulchna, rzeczniczka małopolskiego NFZ wyjaśniła, że umowy zostaną zerwane, a przyznane pieniądze trafią do innych poradni, do których kierować się będą dotychczasowi pacjenci centrum św. Damiana. Wykaz placówek jest na stronie internetowej www.nfz-krakow.pl - w zakładce "gdzie się leczyć", pomocą służą również pracownicy NFZ.

Jak zaznacza Puchna do poradni onkologicznej nie powinno być kolejek. Nieco trudniej będzie pacjentom uzyskać porady urologiczne. NFZ będzie żądał od centrum, by jak najszybciej przekazało pacjentom kopie dokumentacji potrzebnej do kontynuacji leczenia. 

Od początku roku z poradni onkologicznej Centrum Medycznego Świętego Damiana skorzystało ponad 900 osób, a z poradni urologicznej ponad 740. 

Więcej: www.gazetakrakowska.pl


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum