Kraków: będzie zmiana dyrektora w szpitalu im. Jana Pawła II?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 19 lutego 2019 10:14

Jak wynika z nieoficjalnych informacji Gazety Wyborczej, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego chce odwołania Anny Prokop-Staszeckiej ze stanowiska dyrektora Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

Kraków: będzie zmiana dyrektora w szpitalu im. Jana Pawła II?
Czy obecna dyrektor pozostanie na stanowisku? Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje GW, rozmowa pomiędzy obecną dyrektor szpitala i przedstawicielami UMWM miała miejsce 15 lutego br. Według Gazety, Anna Prokop-Staszecka nie przyjęła odwołania.

Szefowa lecznicy nie komentuje sprawy, ale zaznacza, że stanowisko dyrektora nie jest sprawowane dożywotnio, zatem jeśli urząd będzie chciał ją odwołać, to zrobi to, a ona sama zwolnienie przyjmie ze spokojem. 

Filip Szatanik, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego, zapytany, czy opcja odwołania Prokop-Staszeckiej jest lub była rozważana, odpowiada, że "nie została podjęta taka decyzja".

Anna Prokop-Staszecka kieruje szpitalem im. Jana Pawła II od 2010 r. W roku 2018 jeden z pracowników szpitala zarzucił jej mobbing polegający na odmowie awansu, pomijaniu przy skierowaniach na szkolenia, wstrzymywaniu podwyżek oraz publicznym komentowaniu stanu zdrowia pracownika. Dyrektor miała w ten sposób doprowadzić go do problemów ze zdrowiem psychicznym.

Urząd marszałkowski wszczął kontrolę, a Szatanik przypomina, że w jej wyniku stwierdzono nieprawidłowości i wydano stosowne zalecenia.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum