Kraków: UJ szuka chętnych na działkę po szpitalu okulistycznym

Autor: KL, Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2013 14:51

Uniwersytet Jagielloński chce sprzedać teren po byłych budynkach Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego w Krakowie. 12,5-hektarowa działka z parkiem, kaplicą i 13 budynkami wystawiona została za cenę 40 mln zł.

Kraków: UJ szuka chętnych na działkę po szpitalu okulistycznym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje nas Jacek Główniak, zastępca kanclerza UJ ds. majątkowych, nieruchomość stoi pusta od półtora roku. - Uczelnia nie planuje na tym terenie żadnych inwestycji, dlatego chce cały teren wraz z budynkami sprzedać - podkreśla.

Do tej pory ogłoszono już trzy przetargi, jednak złożone oferty nie były dla UJ satysfakcjonujące. Główniak zaznacza, że cały czas ponawiane jest ogłoszenie sprzedaży. 

Zainteresowanych kupnem nieruchomości może jednak odstraszać fakt, że jest ona objęta nadzorem konserwatora zabytków, co dla inwestorów oznacza spore ograniczenia. Zabytkowych budynków w tej sytuacji nie można wyburzyć, podobnie jak wyciąć drzew z parku. 

Plan zagospodarowania pozwala jednak na powstanie na tym terenie sklepów czy restauracji, mogą być świadczone usługi z zakresu oświaty, zdrowia i opieki społecznej, kultury, czy administracji publicznej.  Nie można jednak tu zbudować bloków mieszkalnych czy domków jednorodzinnych.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum