Kraków: Szpitalem Uniwersyteckim zarządza już nowa dyrektor

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 17 kwietnia 2015 08:59

Barbara Bulanowska zastąpiła Andrzeja Kuliga na stanowisku dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie Prokocimiu, Była szefowa małopolskiego NFZ pokonała siedmiu innych kandydatów startujących w konkursie na to stanowisko.

Kraków:  Szpitalem Uniwersyteckim zarządza już nowa dyrektor
Fot. PTWP

Po miesiącu od werdyktu w konkursie Barbara Bulanowska, do niedawana dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Funduszu, oficjalnie objęła najważniejsze stanowisko w Szpitalu Uniwersyteckim. W NFZ na razie zastępuje ją Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska, dotychczasowa wicedyrektorka.

Nie wiadomo na razie, kiedy Ministerstwo Zdrowia ogłosi konkurs na nowego szefa małopolskiego Funduszu.

Barbara Bulanowska w rozmowie z Gazetą Krakowską przyznaje, że stresuje się objęciem nowego stanowiska. Przed nią wiele zadań, w tym m.in. budowa nowego szpitala i przenosiny klinik. Zapewnia, że placówka w Prokocimiu to nowoczesny projekt, który da szpitalowi o wiele więcej możliwości, niż do tej pory.

Kolejnym wyzwaniem dla nowej dyrektor będą finanse. - Szpital Uniwersytecki jest w trudnej kondycji i nie może w dłuższej perspektywie funkcjonować nieustannie się zadłużając. Niestety, działania naprawcze będą wymagały tworzenia programów oszczędnościowych.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum