Kraków: Szpital Uniwersytecki ma nowego dyrektora

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2019 13:36

Prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki zatwierdził nominację Marcina Jędrychowskiego na stanowisko dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Kandydaturę tę wskazała komisja powołana do przeprowadzeniu postępowania konkursowego.

Kraków: Szpital Uniwersytecki ma nowego dyrektora
Marcina Jędrychowski został dyrektorem Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Fot. mat. prasowe

Kadencja nowego dyrektora rozpocznie się 1 marca i potrwa do 28 lutego 2025r.

Jakość, bezpieczeństwo i dostępność - to trzy fundamentalne elementy, które mają cechować zarządzany przez Marcina Jędrychowskiego Szpital Uniwersytecki. Jak przekonuje, najważniejszym zadaniem, które przed nim stoi, będzie przeniesienie większości szpitalnych oddziałów do nowej siedziby w Krakowie-Prokocimiu - podał UJ w informacji przekazanej mediom.

- Przeniesienie oddziałów stanowi jedyną szansę na dokonanie optymalizacji zasobów i uzyskanie struktury organizacyjnej dostosowanej do wymogów współczesnej medycyny - stwierdza nowy dyrektor, cytowany w informacji.

Obecnie trwa budowa nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego, która powstaje na 15-hektarowej działce w Krakowie-Prokocimiu. Kompleks 13 budynków będzie gotowy w kwietniu tego roku. Pierwsi pacjenci mają zostać przyjęci rok później. W kompleksie znajdą się m.in. 24 sale operacyjne, szpitalny oddział ratunkowy, ponad 30 przychodni, część administracyjna, a także zaplecze dydaktyczne dla studentów UJ CM.

Jednym z pierwszych zadań stojących przed nowym dyrektorem będzie również wdrożenie planu medycznego dla jednostek, które pozostaną w obrębie dotychczasowej siedziby szpitala przy ul. Kopernika. Jak przekazał Jędrychowski, przyjętą obecnie koncepcję funkcjonowania szpitala w dwóch lokalizacjach, głównie z uwagi na koszty takiego rozwiązania oraz rosnące problemy logistyczne, traktuje jako rozwiązanie przejściowe. Uważa, że należy dążyć do takiego rozwiązania, by cały Szpital Uniwersytecki był ulokowany w Prokocimiu.

Marcin Jędrychowski jest specjalistą z zakresu zarządzania i rachunkowości, absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W latach 2008-2016 był zastępcą kwestora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum. W 2016 r. objął funkcję pełnomocnika rektora UJ ds. inwestycji „Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu”. W kwietniu ub. r. objął funkcję p.o. dyrektora SU.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum