Kraków: Stanisław Kracik dyrektorem Szpitala im. Babińskiego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 sierpnia 2012 15:00

Znany samorządowiec, Stanisław Kracik, został dyrektorem Szpitala Specjalistycznego im. J. Babińskiego w Krakowie - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Przez ostatnie kilkanaście dni stanowisko p.o. dyrektora pełnił Marek Szwarczyński. Ponad miesiąc temu - 2 lipca - odwołana została kierującą placówką Marzena Grochowska, która nie doszła do porozumienia z protestującą załogą.

Na początku maja w placówce w Krakowie-Kobierzynie rozpoczął się protest załogi, która domagała się podwyżek płac. Po odwołaniu dyrektor Grochowskiej ostre formy protestu, czyli głodówka i okupacja budynku administracyjnego szpitala, zostały zawieszone. Załoga dalej pozostaje w sporze zbiorowym związanym z płacami.

Szpital - który jest jedną z największych placówek psychiatrycznych w kraju - zatrudnia ponad tysiąc pracowników i leczy stacjonarnie ponad 800 pacjentów, oprócz tego udziela pomocy w trybie dziennym i ambulatoryjnym.

Działa on na terenie zabytkowego kompleksu szpitalno-parkowego. Zarząd Województwa niedawno podpisał trójstronne porozumienie z nim oraz spółką Małopolskie Parki Przemysłowe dotyczące rewitalizacji tego terenu. Spółka Małopolskie Parki Przemysłowe (której prezesem jest też Kracik) użyczy szpitalowi budynki, w których prowadzi on działalność leczniczą. Sama ma się zająć zarządzaniem pozostałymi obiektami i rewitalizacją całego kompleksu.

Kracik w latach 2009-2011 był wojewodą małopolskim, wcześniej przez wiele lat burmistrzem podkrakowskich Niepołomic. Na początku kwietnia został prezesem spółki Małopolskie Parki Przemysłowe, której udziałowcami są województwo małopolskie i Krakowski Park Technologiczny.

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego poinformowało, że zarząd województwa wyraził zgodę, aby mimo nowej funkcji Kracik dalej był prezesem wspomnianej spółki.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum