Kraków: Narodowy Instytut Onkologii szuka nowych ordynatorów klinik

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 sierpnia 2020 12:38

Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Krakowie ogłosił siedem konkursów na szefów kluczowych klinik. Prof. Krzysztof Składowski, obecny dyrektor krakowskiego oddziału Instytutu, który zastąpił na tym stanowisku Konrada Dziobka odwołanego 13 maja przez ministra zdrowia, porządkuje kwestie kadrowe po rządach swojego poprzednika.

Kraków: Narodowy Instytut Onkologii szuka nowych ordynatorów klinik
Tak ogromnego konkursu na stanowiska nie organizował w ostatnich latach żaden szpital w Krakowie Fot. Archiwum

Obecnie krakowski oddział NIO ogłosił konkursy na stanowiska ordynatorskie m.in. w klinikach chirurgii onkologicznej, urologii i ginekologii onkologicznej, kliniki i zakładu radioterapii, onkologii klinicznej, chemioterapii dziennej oraz bloku operacyjnego - informuje Gazeta Wyborcza.

Wymagania to m.in. stopień naukowy co najmniej doktora nauk medycznych i doświadczenie zawodowe poparte kilkuletnim stażem pracy. Tak ogromnego konkursu na stanowiska nie organizował w ostatnich latach żaden szpital w Krakowie. W ocenie GW sytuacja wygląda tak, jakby placówka - od dziesiątków lat obecna przecież na rynku medycznym - startowała niemalże od zera.

Ale problemy kadrowe nie są jedynym kłopotem Instytutu. Spływają niepłacone na czas faktury, które teraz, w pilnym trybie i - niestety - z karnymi odsetkami, trzeba regulować. Część wierzycieli straciła już cierpliwość i idzie do sądu. Tak postąpił np. Instytut Fizyki Jądrowej w Bronowicach, który zamierza na drodze sądowej wyegzekwować 1,6 mln zł za leczenie pacjentów protonoterapią.

Więcej: krakow.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum