Krajowa Informacja Skarbowa: szpitale potrącają całe wydatki eksploatacyjne

Autor: gazetaprawna.pl/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2019 21:21

Szpitalne SP ZOZ-y nie rozliczają VAT, więc nie muszą prowadzić ewidencji przebiegu pojazdu, by odliczać 100 proc. wydatków na używanie samochodów osobowych - potwierdził to dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji podatkowej.

Krajowa Informacja Skarbowa: szpitale potrącają całe wydatki eksploatacyjne
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak wskazuje DGP, wątpliwości powstały z początkiem roku. Od 1 stycznia 2019 r. zgodnie z ustawą o CIT można potrącić jedynie 75 proc. wydatków eksploatacyjnych dotyczących auta osobowego. Całość odliczają tylko ci, którzy nie użytkują służbowego samochodu również do celów prywatnych. Co do zasady powinno to być potwierdzone stosowną ewidencją.

Szpital nie prowadzi działalności gospodarczej i chciał się upewnić, że nie dotyczy go ten obowiązek. Wskazał, że do realizacji zdań statutowych korzysta z trzech samochodów osobowych, w tym do przewozu materiałów diagnostycznych i medycznych oraz dokumentów. Natomiast w związku z eksploatacją tych aut ponosi koszty ich użytkowania m.in. paliwa, napraw, zakupu i wymiany opon oraz innych materiałów eksploatacyjnych. SP ZOZ-y potrącają całe wydatki eksploatacyjne

Czytaj: gazetaprawna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze