Kozienice: gmina chce zostać właścicielem szpitala

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2019 08:33

W poniedziałek (25 lutego) w Urzędzie Miejskim w Kozienicach odbyło się spotkanie w sprawie sytuacji w miejscowym szpitalu. Burmistrz Piotr Kozłowski zaproponował radnym przekształcenie szpitala w spółkę ze stuprocentowym udziałem gminy Kozienice.

Kozienice: gmina chce zostać właścicielem szpitala
Samodzielne prowadzenie szpitala przez małą gminę miejską, to duże wyzwanie. Fot. PTWP (zdj. ilustracyjne)

Burmistrz przekazał w tej sprawie oświadczenie, w którym wyjaśnia, że dotychczasowe działania podejmowane przez powiat i gminę Kozienice nie przyniosły zamierzonych efektów, skutkiem czego jest stale rosnące zadłużenie, którego wielkość zagraża dalszemu funkcjonowaniu szpitala.

„W trakcie rozmów zaproponowałem możliwość zaangażowania się Gminy Kozienice w ratowanie szpitala. Moja propozycja polega na przejęciu szpitala po jego przekształceniu w spółkę z wyłącznym 100 proc. udziałem Gminy Kozienice. Jednocześnie Powiat byłby zobowiązany do spłaty istniejącego zadłużenia. Rozwiązanie to pozwoli gminie, która zarządzałaby nową jednostką na przeprowadzenie niezbędnych zmian oraz inwestycji, które dadzą szansę szpitalowi na dalsze funkcjonowanie i rozwój” – czytamy w oświadczeniu.

Zdaniem burmistrza istotnym aspektem przejęcia szpitala przez gminę jest potencjalna możliwość połączenia szpitala z SP ZOZ Przychodnie Kozienickie. Takie rozwiązanie - uważa burmistrz - przyniesie korzyści dla mieszkańców.

Teraz na zaproponowane działania muszą wyrazić zgodę radni powiatu kozienickiego, a szczegółowe rozwiązania muszą uzyskać akceptację Rady Miejskiej w Kozienicach.

Więcej: echodnia.eu/radomskie/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum