Kozienice: debatowali o przyszłości zadłużonego szpitala

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2018 11:19

W siedzibie starostwa w Kozienicach (Mazowieckie) miało miejsce spotkanie radnych, mieszkańców powiatu i pracowników SPZZOZ w Kozienicach poświęcone kłopotom finansowym i kadrowym placówki.

Wkrótce odbędzie się kolejne spotkanie Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Obecnie, jak przypomniano na spotkaniu, które odbyło się 9 kwietnia, największym problemem szpitala jest obsługa długu, która rocznie pochłania ponad 4 mln zł.  Zadłużenie wynosi ponad 52 mln zł i od 2009 r. powiększyło się niemal dwukrotnie - informuje Echo Dnia.

Przewodniczący rady powiatu kozienickiego Włodzimierz Stysiak zasugerował, aby wszystkie gminy powiatu włączyły się do pomocy dla lecznicy. Radny Waldemar Witkowski zaznaczył z kolei, że sytuacja jest na tyle niebezpieczna, że w niedługim czasie zadłużenie szpitala może osiągnąć pułap grożący jego likwidacją.

Podczas spotkania została poruszona także kwestia problemów kadrowych. Przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Kozienicach Renata Piwońska wyraziła obawę, że z powodu przechodzenia pracowników na emeryturę zacznie brakować rąk do pracy.

W związku z brakiem propozycji rozwiązania problemów szpitala starosta Andrzej Jung zaproponował przeprowadzenie kolejnego spotkania. Wstępna data - 23 kwietnia.

Więcej: www.echodnia.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum