Kozienice: Grupa Nowy Szpital wydzierżawi powiatową lecznicę?

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 08 stycznia 2019 13:27

W poniedziałek (7 stycznia) komisja zdrowia rady powiatu kozienickiego spotkała się z przedstawicielami Grupy Nowy Szpital Holding S.A. w celu omówienia propozycji wydzierżawienia Szpitala Powiatowego SPZZOZ w Kozienicach.

Szpital jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej, co wskazuje na konieczność zmian w zarządzaniu placówką Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Kozienicka lecznica jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej, co wskazuje na konieczność zmian w zarządzaniu placówką. W ocenie starosty kozienickiego Andrzeja Junga, jednym z możliwych rozwiązań jest oddanie szpitala w dzierżawę Grupie Nowy Szpital Holding S.A. - informuje Echo Dnia.

Przedstawiciele Grupy podkreślili, że firma, którą reprezentują, prowadzi obecnie 10 szpitali samorządowych. Spółka działa w oparciu o kontrakty z NFZ. W momencie przejęcia szpitala bierze pełną odpowiedzialność za jego funkcjonowanie, w tym inwestycje, zakupy, remonty, natomiast obecny dług szpitala jest pozostawiany organowi założycielskiemu, tj. powiatowi.

Powiat spłaca dług pieniędzmi z dzierżawy, a spółka będąca nowym zarządcą szpitala zmienia jego funkcjonowanie tak, aby jak najlepiej wykorzystywać przychody i nie zadłużać placówki. Okres dzierżawy to 30 lat, co wynika z wieloletnich inwestycji prowadzonych przez spółkę.

Obecnie radni mają czas na analizę zebranych informacji.

Więcej: echodnia.eu

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum