Kowalczyk ws. ewentualnego wycofania poprawki dot. rekompensat dla tv i radia: jeszcze trwa dyskusja

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 listopada 2020 13:36

Dyskutujemy z ministrem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotrem Glińskim na temat ewentualnego wycofania poprawki dot. rekompensat dla tv i radia - poinformował w piątek poseł Henryk Kowalczyk (PiS).

Kowalczyk ws. ewentualnego wycofania poprawki dot. rekompensat dla tv i radia: jeszcze trwa dyskusja
Poseł Henryk Kowalczyk Fot. PTWP

Poseł PiS Henryk Kowalczyk na posiedzeniu sejmowej komisji finansów publicznych złożył poprawkę dotyczącą zawartych w projekcie przyszłorocznego budżetu zapisów o przeznaczeniu 2 mld zł w formie obligacji dla TVP. Zgodnie z obecnym zapisem w projekcie ustawy budżetowej "jednostkom publicznym radiofonii i telewizji" zostanie przyznane nie więcej niż 1 mln 950 tys. zł w formie obligacji z tytułu utraconych w 2021 r. wpływów z opłat abonamentowych.

- Poprawka została złożona kilka dni temu, ale trwa jeszcze dyskusja, uzgodnienie z prof. Glińskim, ministrem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu na temat ewentualnego jej wycofania - poinformował Kowalczyk.

W roku 2020 dla TVP i Polskiego Radia przeznaczona została analogiczna kwota, tyle że na podstawie noweli ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej. Na początku tego roku, gdy zapadała ostateczna decyzja w tej sprawie, opozycja zarzucała rządzącym, że pieniądze te mogły w 2020 r. trafić m.in. na dofinansowanie służby zdrowia i walkę m.in. z chorobami nowotworowymi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum