Koszalin: szpital rejestruje przez internet

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: PAP/Rynek Zdrowia   • 02 września 2009 18:13

Szpital Wojewódzki w Koszalinie uruchomił w środę (2 września) system elektronicznej rejestracji pacjentów do poradni specjalistycznych za pośrednictwem internetu.

Koszalin: szpital rejestruje przez internet
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

System kosztował ponad 500 tys. zł i w 75 procentach został sfinansowany przez Unię Europejską. Według dyrekcji szpitala, jest to pierwszy tego rodzaju projekt zrealizowany w regionie.

Pomysł elektronicznej rejestracji pacjentów powstał przed kilku laty, jednak przez długi czas był na liście rezerwowej projektów współfinansowanych z funduszy unijnych. Po uzyskaniu środków w tym roku, system zbudowano w ciągu kilku miesięcy.

Żeby skorzystać z e-rejestracji w koszalińskim szpitalu trzeba mieć adres e-mailowy oraz podać numer PESEL. System pokazuje wolne terminy u specjalistów i pozwala na wybór konkretnego lekarza.

Rejestracji można dokonać za pomocą podłączonego do internetu komputera oraz trzech tzw. elektronicznych kiosków. Dwa z nich stoją w poradniach szpitala, jeden znajduje się w urzędzie miejskim.

Po rejestracji system wyśle do pacjenta, na podany przez niego adres, e-mail potwierdzający termin wizyty. Umożliwia też zmianę terminu wizyty. W przyszłości o wizycie będą przypominać też sms-y.

Szpital uruchomił również bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu dla pacjentów oddziału zakaźnego, ortopedycznego, onkologicznego i chirurgii dziecięcej. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze