Koszalin: przeprowadzki w szpitalu

Autor: Głos Koszalina/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2013 12:05

W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie rozpoczęły się przeprowadzki. W nowym miejscu działa już punkt pobrań laboratorium Alab, wkrótce przeprowadzi się krwiodawstwo i stacja dializ. Przenosiny czekają też niektóre oddziały.

Koszalin: przeprowadzki w szpitalu
Nie wszystkie placówki, które w ostatnich dniach zmieniły lub wkrótce zamierzają zmienić swoje siedziby, należą do szpitala, ale wszystkie działają na jego terenie. I będą działać nadal.

W nowiutkim budynku stojącym obok starego Oddziału Wewnętrznego B, za szpitalną kotłownią, funkcjonuje już od kilku dni punkt pobrań Laboratorium Analiz Lekarskich Alab. Na początku lutego do nowej siedziby, mieszczącej się w tym samym budynku, zostanie przeniesiona stacja dializ.

Rzecznik Szpitala Wojewódzkiego Cezary Sołowij zapewnia, że przeprowadzka nie zakłóci pracy stacji, wszyscy pacjenci będą dializowani na bieżąco, zgodnie z harmonogramem. W tym samym nowym obiekcie, mieścić się będzie także koszaliński Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Przeprowadzka rozpocznie się w najbliższy weekend i potrwa tydzień.

W najbliższą sobotę (2 lutego) uroczyście zostaną otwarte nowe obiekty należące do Szpitala Wojewódzkiego. W jednym z nich znajdzie się miejsce dla Oddziału Wewnętrznego B, który zostanie przeniesiony z dotychczasowego starego, niefunkcjonalnego i bardzo zniszczonego już budynku.

Więcej: www.gk24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum