Koszalin: powrót dyrektora na

Autor: UM Województwa Zachodniopomorskiego, AK/Rynek Zdrowia • • 01 września 2009 12:29

Szpital Wojewódzki w Koszalinie ma nowego dyrektora. Na stanowisko wraca Andrzej Kondaszewski. Dotychczas zajmował stanowisko zastępcy dyrektora ds. medycznych w Zachodniopomorskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie, a wcześniej kierował koszalińskim szpitalem.

Koszalin: powrót dyrektora na
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Bardzo trudno jest znaleźć kandydata na stanowisko dyrektora dużego szpitala. Ta funkcja wymaga dużej wiedzy o prowadzeniu inwestycji oraz umiejętności organizacyjnych - mówił na łamach strony internetowej województwa zachodniopomorskiego Marek Hok. - Ma to olbrzymie znaczenie.

Andrzej Kondaszewski odpowiadając na pytanie dlaczego wraca do koszalińskiej placówki, odpowiedział, że tutaj mieszka jego rodzina i jest emocjonalnie związany koszalińskim szpitalem od wielu lat.

W koszalińskim szpitalu w ostatnim czasie dość często zmieniali się dyrektorzy. Wywołało to niezadowolenie załogi placówki.

Związki zawodowe przypominały po dymisji ostatniego dyrektora, że teraz będzie placówką kierował siódmy szef w ciągu 5 ostatnich lat.

- Trudno rozmawiać o czymkolwiek, ponieważ co kilkanaście miesięcy jest nowy dyrektor. Każdy na początku wdraża się, a później odchodzi. Załoga żyje w ciągłym niepokoju. To chyba jedyny szpital w Polsce z tak gorącym stołkiem dyrektorskim - mówiła wówczas portalowi rynekzdrowia.pl Teresa Arendarczyk ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w koszalińskim szpitalu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum