Koszalin: poradnia leczenia padaczek zostanie zamknięta?

Autor: Głos Koszaliński/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2018 12:22

Szpital Wojewódzki w Koszalinie, w ramach którego działa poradnia leczenia padaczek, zmienia zasady jej funkcjonowania. Pacjenci obawiają się, że de facto oznacza to jej zamknięcie. Poradnia ma pracować na starych zasadach do końca marca. Od czerwca wszystkich pacjentów ma przejąć poradnia neurologiczna.

Szpital uspokaja, że poradnia nadal realizuje świadczenia Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Obecnie poradnia leczenia padaczek przyjmuje średnio 15-20 pacjentów dziennie, w tym pacjentów przyjmowanych na cito w dniu zgłoszenia - informuje Głos Koszaliński.

W poradni leczeni są chorzy na padaczkę, po zabiegach neurologicznych, ale też na etapie diagnostyki. Przyjmuje lekarz specjalista neurolog-epileptolog z certyfikatem EEG (jedyny taki lekarz specjalista w regionie) oraz pielęgniarka z oddziału neurologii.

Poradnia specjalizuje się również w prowadzeniu i konsultowaniu pacjentek z epilepsją w ciąży - kobiety kierowane są tutaj z dużego obszaru Polski.

Koszaliński szpital uspokaja, że poradnia nadal realizuje świadczenia, a dostępność do niej nie będzie ograniczona. Wskazuje, że zmiany są podyktowane reorganizacją pracy. Zwiększono liczbę lekarzy zatrudnionych na oddziale neurologicznym i to oni będą obecnie zajmować się pacjentami z poradni.

Więcej: www.gk24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum