Koszalin: pacjent z pilnym skierowaniem też musi poczekać

Autor: gk24.pl/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2015 08:41

W Koszalinie jeśli pacjent potrzebuje pilnej konsultacji lekarza specjalisty i ma skierowanie to i tak system kolejkowy go nie ominie - informuje serwis gk24.pl.

 Koszalin: pacjent z pilnym skierowaniem też musi poczekać

Przekonała się o tym 90-letnia kobieta, która potrzebowała pilnej konsultacji nefrologicznej. Lekarz pierwszego kontaktu wypisał jej skierowanie do specjalisty zaznaczając, że sprawa jest pilna. W przychodni jednak najbliższy termin wyznaczono na koniec czerwca.

Zachodniopomorski NFZ tłumaczy, iż zgodnie z przepisami funkcjonują dwie kolejki - przypadków stabilnych i pilnych. Jeśli lekarz kierujący uważa, że jego pacjent potrzebuje pilnej konsultacji, zaznacza to na skierowaniu. Pacjent, który ma takie skierowanie, powinien trafić na listę przypadków pilnych.

Na stronie NFZ (www.nfz-szczecin.pl/kolejka_medyczna.htm) można sprawdzić czas oczekiwania na wizytę u lekarzy specjalistów różnych specjalności.

Ponadto do przyjęcia poza kolejnością mają prawo zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi i Zasłużeni Dawcy Przeszczepu, inwalidzi wojenni i wojskowi, kombatanci i osoby represjonowane, uprawnieni żołnierze i pracownicy oraz weterani poszkodowani - w zakresie leczenia urazów i chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa.

Więcej: www.gk24.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum