Koszalin: kto powinien być na dyżurze w izbie przyjęć?

Autor: gk24.pl/Rynek Zdrowia • • 06 września 2009 09:13

W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie nie przyszedł na swój dyżur jeden z lekarzy. Szpital dopiero musiał więc "awaryjnie" ściągnąć lekarzy z oddziałów szpitala - informuje serwis gk24.pl.

Koszalin: kto powinien być na dyżurze w izbie przyjęć?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Około 20 pacjentów czekało dłuższy czas na pomoc medyczną w izbie przyjęć w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.

- Jest problem, bo do pracy nie przyszedł lekarz, który tego wieczoru miał dyżur. Właśnie do pomocy są wzywani lekarze z oddziałów – usłyszeli czekający pacjenci.

- Sytuacja jest wyjątkowa. Na dyżur popołudniowy faktycznie nie przyszedł wyznaczony lekarz. Zgłosił wcześniej, że nie może być w szpitalu z przyczyn losowych - potwierdziła Monika Zaremba, rzecznik koszalińskiego szpitala i uspokoiła, że sytuacja została opanowana.

Dziennikarze portalu zadali pytanie, czy podczas nieobecności lekarza dyżurnego nie powinien zostać wyznaczony inny lekarz w zastępstwie, który będzie stale na miejscu, by chorzy nie musieli czekać?

- Nigdzie nie jest powiedziane, że musi być lekarz na dyżurze w izbie przyjęć. Ponadto w izbie jest też inny personel medyczny. W szpitalu na poszczególnych oddziałach i tak są lekarze na dyżurach. A lekarz z izby przyjęć, gdy oceni stan pacjenta, to i tak korzysta z ich pomocy - odpowiedziała Monika Zaremba.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum