Kosiniak-Kamysz: zagrożonych zamknięciem jest od 200 do 400 szpitali

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2017 19:50

- Mówi się, że jest zagrożonych zamknięciem od 200 do 400 szpitali - powiedział w RMF FM szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz pytany o to, ile może zostać zlikwidowanych placówek na skutek ustawy o sieci szpitali.

Kosiniak-Kamysz: zagrożonych zamknięciem jest od 200 do 400 szpitali
Kosiniak-Kamysz: zagrożonych zamknięciem jest od 200 do 400 szpitali. Fot. PTWP

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że zagrożone są szpitale monospecjalistyczne, chirurgia jednego dnia.

- Szacowaliśmy to na ostatnich połączonych komisjach, na które nie przyszedł minister zdrowia - olał dyskusję o sieci szpitali - stwierdził dosadnie Kosiniak-Kamysz. - Myślę, że jak się chce przeprowadzać tak ważną reformę, to się chce przyjść na taką komisję. Żałuję, że minister Radziwiłł nie przyszedł.

Szef PSL dodał, że ustawa o sieci szpitali w obecnej formie to "drenowanie kieszeni pacjentów". -Wzrosną nakłady na służbę zdrowia, tylko nie z budżetu państwa - stwierdził polityk.

Na uwagę dziennikarza RMF FM, że minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapewniał, iż żaden szpital, jeżeli jest jedynym w powiecie, nie będzie zlikwidowany, Kosiniak-Kamysz odpowiedział: - Kiedyś dokładnie takie pytanie zadałem przedstawicielowi ministra na komisji zdrowia - czy może pan minister zadeklarować, że żaden szpital powiatowy nie zostanie zlikwidowany? Nie uzyskałem odpowiedzi pozytywnej, że każdy szpital będzie funkcjonował.

Czytaj: www.rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum