Kosiniak-Kamysz: ustawa o sieci szpitali to ustawa o karczowaniu szpitali w Polsce

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 marca 2017 13:25

Projekt ustawy o utworzeniu tzw. sieci szpitali wprowadza zamieszanie i chaos w służbie zdrowia, to "karczowanie" i likwidacja placówek - ocenił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz: ustawa o sieci szpitali to ustawa o karczowaniu szpitali w Polsce
Propozycje PiS w sprawie reformy służby zdrowia to niszczenie i destrukcja - uważa Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. PTWP

- Wykarczowaliście lasy, likwidujecie szkoły, zostawcie chociaż szpitale. Ustawa o sieci szpitali to ustawa o karczowaniu szpitali w Polsce, o likwidacji szpitali, a nie tworzeniu sieci szpitali, nie o pacjencie, któremu ma być lepiej, szybciej i bezpieczniej - powiedział Kosiniak-Kamysz w środę na konferencji prasowej w Sejmie. Jak ocenił, ten projekt wprowadza zamieszanie i chaos w służbie zdrowia.

Zdaniem lidera ludowców, propozycje PiS w sprawie reformy służby zdrowia to niszczenie i destrukcja, to likwidacja miejsc pracy i miejsc opieki nad chorymi. Jak dodał, wiele osób, które zajmują się służbą zdrowia, nic nie rozumie z propozycji PiS. Ta ustawa jest chaotyczna i niespójna, nie prowadzi do poprawy bezpieczeństwa Polaków - podkreślił.

Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że na środowym posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia będzie pytał ministra Konstantego Radziwiłła m.in. o to, co się stanie z pacjentami, którzy są zapisani w kolejkach do szpitali, na oddziały, które nie znajdą się w planowanej sieci. Kolejne pytanie do ministra zdrowia to - jak mówił - kwestia pracy lekarzy, pielęgniarek i rezydentów w zlikwidowanych szpitalach.

Lider PSL przekonywał, że konieczne jest zwołanie Okrągłego Stołu, z udziałem przedstawicieli wszystkich partii politycznych, w sprawie reformy służby zdrowia. Jak ocenił, to co się dzieje w lecznictwie zagraża zdrowiu i życiu pacjentów. Dość niebezpiecznych eksperymentów na polskich pacjentach, na lekarzach, pielęgniarkach, dość niebezpiecznych eksperymentów na żywym organizmie, jakim jest służba zdrowia - apelował Kosiniak-Kamysz. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum