×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kościerzyna: zakład patomorfologii z licencją na badania histopatologiczne

Autor: KR/Rynek Zdrowia25 października 2015 08:32

Zakład Patomorfologii Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. otrzymał licencję Polskiego Towarzystwa Patologów na wykonywanie badań histopatologicznych.

Kościerzyna: zakład patomorfologii z licencją na badania histopatologiczne
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak wyjaśnia Michał Kujach, kierownik Zakładu Patomorfologii, proces uzyskiwania licencji PTP ma charakter dobrowolny. Mogą do niego przystępować zakłady i pracownie publiczne i niepubliczne. Proces ten ma charakter niezależny od uzyskiwania certyfikatów jakości dotyczących sytemu zarządzania.

- Aby uzyskać taką licencję należy spełnić liczne wymagania, które mają zapewnić właściwy poziom m.in. diagnostyki onkologicznej. Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Patologów będzie rekomendował placówki licencjonowane do NFZ, jako zapewniające odpowiedni standard świadczonych usług  - mówi kierownik zakładu patomorfologii w kościerzyńskim szpitalu.

Dodaje, że według oficjalnych danych na stronie internetowej PTP licencjonowanych zakładów patomorfologii jest w całym kraju niespełna 80, a w województwie pomorskim łącznie z zakładem w Kościerzynie 5.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze