Kościerzyna: za miesiąc szpital będzie spółką

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2013 18:29

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie jest zadłużony na blisko 96 mln zł. Ma 274 wierzycieli. Przekształcenie w spółkę ma nastąpić już w czerwcu.

Kościerzyna: za miesiąc szpital będzie spółką

Hanna Zych-Cisoń, wicemarszałek województwa pomorskiego odpowiedzialna za ochronę zdrowia podkreśliła podczas spotkania ze związkowcami w lecznicy, że celem organu tworzącego, tj. samorządu województwa, jest bezpieczne doprowadzenie do przekształcenia. Zapewniła, że spekulacje o likwidacji szpitala lub jego połączeniu z placówką w Kartuzach nie są zgodne z prawdą - informuje Dziennik Bałtycki.

W poniedziałek (27 maja) podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego zapadnie prawdopodobnie decyzja o częściowym oddłużeniu lecznicy na kwotę 46 mln zł. Placówka otrzyma także dotację z Ministerstwa Zdrowia w wysokości ponad 16 mln zł. Niestety, na starcie spółka rozpocznie działalność z dużym zadłużeniem.

Samorząd województwa liczy też na współpracę z władzami Kościerzyny. Szpital ma zaległości podatkowe wobec miasta w wysokości 1,5 mln zł Jak podkreśliła Hanna Zych-Cisoń, ważne jest, aby zostały one umorzone przed wpisaniem spółki do KRS.

Związkowcy deklarują, że nie są przeciwni przekształceniu, jednak zadłużenie w początkach działalności spółki musi budzić niepokój.

Więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum